Jako modelka

Online poradna

PomocIveta Výtisková (sochorovaiveta@ema...)

Dobrý den, již přes rok se opakovaně potýkám s anorexií, zkoušela jsem Prahu Ke Karlovu, Brno apod - tedy ambulantní léčbu, nemohu si dovolit jít nějak na 3 měsíce lehnout, hlavně myslím, že v případě potom navrácení do běžné reality bude vše jen horší. Okolí se z mé nemoci bohužel ale již hroutí a já marně hledám pomoc, nejlépe v mém kraji Vysočina, popř. Praha, Brno, ale kde se za služby neplatí, či minimálně. Již jsem za různá sezení a konzultace utratila cca 10000 a bez valného efektu. Děkuji za pomoc při hledání vhodného mentora, nejlépe lékaře pro pomoc.

úterý 5. leden 2016 19:47
problémy s jídlem dcera 10letEvča (evca.srajerova@sez...)

Dobrý den,

zjistila jsem že starší z mých dcer (10 let) zhruba měsíc schovává ve svém psacím stole nesnědené školní svačiny. Upozornil mě na to plesnivý zápach. Ve stole byly tři kabelky plné namazaných housek, chlebů, koláčů, i plesnivé ovoce. Napočítala jsem zhruba dvacet sáčků. Je ale divné že mezi nimi byly i housky co si kupuje za své kapesné ve školním kiosku. Když jsem se jí ptala proč si je tedy kupuje řekla že má hlad, ale pak se jí udělá špatně a nejí. Dcera je "hubeňour" ale neřešila jsem to protože jsem v jejím věku byla stejná. Trochu jsem se uklidňovala, že to nic není, ale pak jsem jí postavila na váhu- na křivou podlahu a na váze se ukázalo 27kg (správě váží 24). Ona se vyděsila a začala říkat že to není možné že je to moc.... vůbec nechápu proč to řeší- doma se nevážíme a nikdo svou hmotnost neřeší. Jediné co se změnilo je, že 4 měsíce přestavujeme dům a já se jim nevěnuji tak jako doposud- zedničím až do večera. Mám to řešit u doktorky nebo jí nejprve sledovat? Díky E

čtvrtek 11. červen 2015 12:51
RE: problémy s jídlem dcera 10letSimona (jakomodelka@sez...)

Dobrý den,

problém Vaší dcery je velice závažný a doporučuji určitě vyhledat odbornou pomoc. Následek Vašeho "sledování" již máte zřejmý - dcera evidentně není zcela zdráva!

Pokud byste měla zájem o více informací, kontaktujte nás na emailu jakomodelka@seznam.cz, popř. s ohledem na Vaše bydliště (?) doporučíme odbornou pomoc poblíž.

čtvrtek 1. říjen 2015 04:19
pppmarika (marika.bekova@ema...)

Dobrý den, trpím bulimii již 5-6 let, poslední půlrok navštěvuji
psychiatričku v Plzni, bohužel jen jednou za měsíc. S paní doktorkou řešíme
hlavně příčinu problému v osobním životě a minulosti. Pokroky dělám, ale
potřebovala bych pomoci i s se situací přejídání, jak se tomu pokusit
zabránit a s motivací a odolání jídla a pod. Chtěla bych se zeptat, jestli
by jste mi s tím pomohli a jestli k Vám můžu přijít, i když už doktorku
navštěvuji? Děkuji za odpověď. Beková

pondělí 2. únor 2015 17:38
RE: pppSimona (jakomodelka@sez...)

Dobrý den, milá Mariko,

pokoušela jsem se Vás několikrát kontaktovat přímo na Vašem emailu, ale nevím, pravděpodobně se zatoulal.... 

Pokud se Vám stále příliš nedaří ve spolupráci s paní doktorkou s bulimií bojovat, jistě je možné domluvit si u nás osobní setkání.

Pište na email jakomodelka@seznam.cz

čtvrtek 1. říjen 2015 04:23
Anorexie a problémy se spánkemZuzana (skapynka@sez...)

Dobrý den, o letošních prázdninách jsem zhubla při své výšce 175 cm na 48 kg.Začaly se projevovat komplikace jako nevolnosti,nechuť k jídlu,když jsem se najedla tak mi bylo špatně,měla jsem plně scvrklý žaludek.Bohužel přišla i nespavost.Nyní jsem přibrala asi na 53 kg,je to pořád málo ale jde to ztěžka.Najím se už bez problémů,chuť k jídlu i hlad se mi vrátil.Problémy se spánkem ale přetrvávají.Může mi zde někdo,kdo si anorexií a následnými poruchami spánku poradit,jak můžu svůj problém řešit,nebo se mi svěřit se zkušeností?Všichni mě ujišťují,že se mi spánek vrátí,ale už tomu přestávám věřit ...

středa 26. listopad 2014 20:12
Výživový a kosmetický poradce.Anna (AnnaHnojska@sez...)

Ahojky, dokáži Vám pomoct, oboustraně, bud pribrat nebo zhubnout. Pracuji na bázi přírodních produktů, chtele o tom vedět více můj Email AnnaHnojka@seznam.cz Tel.: 733 722 289  stranka na fb https://www.facebook.com/pages/Studio-Vitality/338026843035226   

sobota 8. listopad 2014 21:15
PomocEma Watson (kajush68@sez...)

ahoj je mi 14 let měřím něco málo přes 170cm a važím 43kg začala jsem mít problémy s jídlem a vyrazně jsem zhubla.Na jedné straně mi všichni říkají že vypadám jak smrt a doktorka řekla že jestli sama normalně nezačnu jíst budu muset do nemocnice.Rodiče jsou z toho neštastní.Ja chchci jíst normalně dokonce jsem si dala za poslední pár dní i buchtu nebo jeden oplatek ale mam vždy strašné vyčitky.Jak mám začít jíst normalně.Chtěla bych jíst zdravě a někdy si dat buchtu,oplatek,čokoladu nebo  něco obalovaného ale jak začít poradte mi

čtvrtek 30. říjen 2014 07:02
PřibíráníKlára (Klarinkapet@sez...)

Dobrý den, pokouším se vyléčit z mentální anorexie. Měřím 168 cm, vážím 39 kg, je mi 15 let a můj energetický příjem mi vychází na 1 260 kcal na den. Potřebovala bych zaprvé poradit o kolik zvýšit můj příjem, abych mohla postupně přibírat a zadruhé v jakém množství a co jíst (Stravu doplňuji Nutridrinky). Chci mít kontrolu nad tím, že nejím moc ani málo na to, abych zdravě nabrala kila zpět a vyléčila se. Předem děkuji.

neděle 14. září 2014 22:49
Trpím PPP?Berunka (redrosse@sez...)

Dobrý den, je mi 24 let a mám ročního syna. Od střední se potýkám s komplexy ohledně své váhy. Vždy jsem byla hubená, ale nikdy jsem nedosáhla dokonalého vysněného vzhledu. Na střední škole jsem držela různé jednorázové diety (mléčná apod.). Pak nastala fáze, kdy jsem se několik měsíců jen přejídala, váhu si nehlídala a měla neustále výčitky. Neměla jsem chuť ani náladu chodit mezi lidi či s kamarády ven. Pak se situace na nějakou dobu uklidnila a na VŠ jsem potkala svého manžela a na nějakou dobu se problém vytratil, stravovala jsem se normálně až do svatby. Chtěla jsem rychle zhubnout do svatebních šatů, což se povedlo, poté jsem otěhotněla, v těhotenství jsem jedla úplně normálně (5x-6x denně) a cítila jsem se báječně, jak fyzicky, tak psychicky. Po porodu jsem nabraná kila ihned přirozeně (aniž bych se snažila) shodila a vypadal jsem a cítila jsem se báječně. Každý mi chválil štíhlou postavu tak brzo po porodu a já byla ráda, že nemusím držet žádné diety, jím normálně a vypadám dobře. Problém začal půl roku po porodu. Jednoho večera jsem se přejedla a cítila jsem se tak plná jídla a výčitek, že jsem si vyvolala zvracení. Od té doby to dělám minimálně každý týden, někdy každý den. Vážím 50 kg na 159 cm, tudíž váha normální, ale pocity, které mám nepřeji nikomu. Těším se na večer, až manžel usne, abych se mohla přejíst a pak zvracím. Většinu dne nemyslím na nic jiného než na jídlo. Hodně to ovlivňuje můj vztah k okolí. Stále nevím, jestli mám vážný problém... 

čtvrtek 19. červen 2014 20:24
RE: Trpím PPP?Simona Vachalová (simona.vachalova@sez...)

Dobrý den, omlouvám se Vám za opožděnou reakci, měli jsme technické problémy s poradnou.

Moc gratuluju k Vašemu stravovacímu chování v těhotenství :-) Co se týče Vašeho dotazu, ano, máte VELIKŹ a ZÁVAŽNÝ problém. Zvracení je velice nebezpečné, můžete si jím způsobit vážné zdravotní problémy.

Osobně zastávám názor (a mnozí osborníci na lidskou psychiku také), že záměrné přejídání se a zvracení je vlastně zbavování se jisté frustrace, stresu, negativních pocitů, zahánění nudy, pocitu osamělosti. Sama jsem maminkou dvou dětí a čekám třetí miminko, tedy vím, jak je role rodiče mnohdy náročná a stresující. Pokud tedy nejste nespokojena se svou postavou a hmotností (dle poměru výšky a váhy je vše vpořádku), nemůže být "problém" právě třeba v únavě? Nebo taky v osamocení (pokud trávíte dny sama se synem a manžel je v zaměstnání....)? Jíte přes den pravidelně tak, abyste v noci nedostávala záchvaty hladu právě díky vyhladovění? Zkuste si odpovědět na tyto otázky.

Pokud byste uvažovala o popovídání si tváří v tvář s odborníkem (nutričním specialistou, psychologem, ... ), neváhejte se obrátit. Rádi Vám poskytneme kontakty na specialisty, kteří svým odborným, ale hlavně lidským přístupem pomohli již mnohým našim klientům.

Hodně síly! 

středa 3. září 2014 16:06
zavislostpetra (espetulka@gma...)

dobry den,mam problem a nevim na koho se mam obratit a prosit o pomoc.jsem zavisla na koureni marihuany a naslednem prejidani...dekuji za odpoved a radu

pátek 3. květen 2013 09:55
MenstruaceRenata (Radushkka@sez...)

Dobrý den, mám dotaz. Před nějakým časem jsem třpěla mentální anorexií, a od té doby jsem nedostala menstruaci(10 měsíců). Znamená to tedy, že jsem momentálně nebo napořád neplodná? Děkuji za odpověd.

Hezký večer

neděle 17. březen 2013 21:31
anorexieMartina (zgiutg@sez...)

Je anorektička pouze dívka, která nejí vůbec nebo i ta, která snížila příjem kalorií tak, že má podváhu, ale stále jí např. 3 chody denně?..Děkuji

neděle 9. prosinec 2012 20:33
RE: anorexieMíša (Emprastilova@sez...)

Ahoj, špatná zpráva - ano je, i v tomto ohledu je to anorexie. 
Měla jsem to stejné jako ty - jedla jsem stále 5x denně - nízkotučené potraviny a málo - ale stále jedla a to vedlo k podváze. 

neděle 24. listopad 2013 19:47

© 2012 jakomodelka.cz, realizace projektu KETNET s.r.o. (internetové stránky a eshopy kvalitně a rychle), hostováno a provozováno na moderním redakčním systému MODElina, k internetu připojeno prostřednictvím sítě TaNET. Veškerý obsah je majetkem provozovatele. Kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.